مطالب آموزشی

شگفت انگیزترین ترفندها برای افزایش سود پرورش مرغ

شگفت انگیزترین ترفندها برای افزایش سود پرورش مرغ

شگفت انگیزترین ترفندها برای افزایش سود پرورش مرغ

شگفت انگیزترین ترفندها برای افزایش سود پرورش مرغ

یکی از کسب‌وکارهایی که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی در سطح کشور داشته و افراد زیادی سرمایه‌های خود را برای کسب سود وارد این کسب‌وکار نمودند، پرورش مرغ است. اما چه دلایلی باعث افزایش سود پرورش مرغ شده  و کاربران زیادی را به سمت  این کسب‌وکار هدایت کرده است؟ در این مقاله سعی داریم به بررسی تمام موارد و مسائل مربوط به سود حاصل از پرورش مرغ پرداخته و روش‌هایی را نیز  برای افزایش این سود به کاربران علاقه‌مند معرفی خواهیم کرد. با ما در سایت قفس بلدرچین در این مطلب که وقت شما را حدود 7  دقیقه خواهد گرفت، همراه باشید.

استفاده از آموزش‌های لازم برای افزایش سود پرورش مرغ

قبل از اینکه به بررسی عوامل و کارهای مؤثر در افزایش سود حاصل از پرورش مرغ بپردازیم، ابتدا باید یادآور شویم که کاربران می‌بایست قبل از هر اقدامی نسبت به کسب آموزش‌های لازم برای این کسب‌وکار اقدام نمایند.  در غیر این صورت ممکن است شرایط برای آنها پیچیده شده و کسب‌وکار آنها با رونق کمتری روبرو باشد.

دلایل محبوبیت پرورش مرغ

دلایل محبوبیت پرورش مرغ

بیشتر بخوانید: آموزش جوجه کشی مرغ با دستگاه

دلایل پرطرفدار بودن پرورش مرغ نسبت به سایر دام و طیور

  1. تقاضا برای گوشت مرغ به شدت نسبت به سایر دام و طیور بیشتر است و همین امر می‌توان تضمینی برای فروش کامل گوشت حاصل باشد.
  2. دوره پرورش مرغ نسبت به سایر دام و طیور بسیار کمتر است.
  3. ضایعات ناشی از کشتار مرغ نسبت به گوسفند کمتر است.
  4. به نسبت گوسفند، پرورش مرغ مراحل ساده‌تری دارد.

عوامل مؤثر در سود پرورش مرغ

هر کسب‌وکاری بنا به ارزش‌آفرینی که داشته و محصولی که در نهایت تولید می‌کند، سود مشخصی هم به همراه دارد. البته باید یادآور شویم که در هر کسب‌وکاری شرایطی هم وجود دارند که می‌توانند بر سود نهایی حاصل از پروژه تأثیر داشته باشند.  برخی از این عوامل، عوامل بیرونی بوده  و برای هر کسب‌وکاری از پیش مشخص شده و ثابت است.  برخی عوامل نیز برحسب نوع کار و شرایط فراهم شده می‌توانند متغیر باشند.  در ادامه ابتدا عواملی را با هم مرور می‌کنیم که تأثیر آنها در سود حاصل از پرورش مرغ  ثابت بوده و همه کارآفرینان می‌توانند از این موارد استفاده نمایند.

قیمت گوشت مرغ

یکی از مهم‌ترین عوامل در افزایش سود در پرورش مرغ قیمت گوشت آن است. گوشت مرغ دائماً با نوسانات قیمتی همراه بوده و در سال‌های اخیر با افزایش روبرو شده است. این مهم باعث می‌شود تا سود حاصل از این کسب‌وکار نیز افزایش یابد.

قیمت تخم‌مرغ

افزایش قیمت تخم‌مرغ نیز همچنین عاملی دیگر در افزایش سود پرورش مرغ است.

سود پرورش مرغ

سود پرورش مرغ

تقاضای زیاد برای گوشت مرغ

یکی از عوامل مهم در کسب‌وکار پرورش مرغ تقاضای زیادی است که برای گوشت آن وجود دارد. گوشت مرغ عضو جدایی‌ناپذیر سفره‌های ما ایرانی‌ها است. از این جهت می‌توان سود حاصل از پرورش آن را به نوعی تضمین شده دانست.

دوره کوتاه پرورش مرغ

شما تقریباً ۶ تا ۸ هفته لازم خواهید داشت تا وزن جوجه تازه به دنیا آمده را تا ۴۰ برابر افزایش دهید.  از این رو  به دلیل  کوتاه بودن دوره پرورش مرغ،   این کسب‌وکار شما را در مدت زمان بسیار کوتاهی به سود قابل توجهی رسانده و از این نظر می‌توانید در طول یک سال چندین بار از این فرایند استفاده نمایید.  بسیاری از کسب‌وکارهای مختلف این امکان را نداشته و یکی از دلایل جذابیت و محبوبیت پرورش مرغ در میان کاربران امروزی همین امر است.  بسیاری از کارآفرینان از این فرآیند استفاده نموده و تمام هزینه‌ها و خرج‌های لازم برای پرورش مرغ را در طول یک سال از دوره اول پرورش آن استخراج و بقیه دوره‌های آن را به عنوان کسب سود به حساب می‌آورند.

کمترین ضایعات ممکن مرغ کشتار

یکی دیگر از مزیت‌هایی که در پرورش موجود دارد و باعث افزایش میزان سود حاصل از این کسب‌وکار می‌شود،  کم بودن ضایعات ناشی از  مرغ کشتاری است.  اگر به صورت متوسط در نظر بگیریم در هر کشتار تنها ۲۵ درصد وزن تمام شده یک مرغ به عنوان ضایعات، دور ریخته می‌شود.  البته اگر بخواهیم این مورد را برای پرورش گوسفند پرواری در نظر بگیریم این عدد به حدود ۵۰ درصد خواهد رسید.

چگونه سود پرورش مرغ را افزایش دهیم؟

جدای از تمام مواردی که به عنوان پارامتر ثابت برای بالا بردن سود ناشی از کسب‌وکار پرورش مرغ برشمردیم،  عواملی هم وجود دارند که به صورت متغیر و بسته به نوع فعالیت کارآفرین می‌تواند این شرایط را برای کسب‌وکار وی رقم بزند. با توجه به تأثیرگذاری بسیار زیاد این عوامل بهتر است حتماً دقت بسیار زیادی روی عملیاتی کردن آن‌ها به خرج دهید. در ادامه  کارهایی که باعث افزایش سود حاصل از پرورش مرغ می‌شوند را با هم مرور می‌کنیم.

صرفه‌جویی در مصرف دان و خوراک

صرفه‌جویی در هزینه‌های خوراک  یکی از عوامل بسیار مؤثر و مهم در  کسب سود بیشتر خواهد داشت.  با توجه به اینکه همراه با افزایش قیمت گوشت مرغ و تخم‌مرغ قیمت دان و خوراک مرغ نیز در حال افزایش است کاربران بایستی حتماً اقدامات لازم برای بهینه‌سازی در مصرف خوراک مرغ را در دستور کار خود قرار دهند.  استفاده از قفس مرغ می‌تواند بهترین تصمیم برای این مورد باشد.

به حداقل رساندن بیماری‌ها و تلفات در مرغداری

یکی دیگر از عواملی که سرمایه‌های کاربران را در کسب‌وکار پرورش مرغ تهدید می‌نماید،   بیماری‌ها و تلفات مرغ‌ها در زمان پرورش آن است.  فراهم آوردن یک محیط بهداشتی و تمیز می‌تواند بهترین شرایط را برای رشد  مرغ فراهم آورده و کمترین تلفات را برای کسب‌وکار شما را رقم بزند.  محیط‌های سالم و بهداشتی مانند قفسه‌های صنعتی مناسب برای پرورش مرغ می‌توانند شما را در ایجاد چنین شرایطی یاری سازند.

صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی

در کنار صرفه‌جویی در مصرف خوراک، صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی نیز یکی دیگر از عواملی است که می‌تواند باعث افزایش سود پرورش مرغ در مرغداری‌ها شود.

مدیریت فضاها برای به حداکثر رساندن تعداد مرغ‌ها

استفاده بهینه از فضای مرغداری برای پرورش حداکثر میزان مرغ  ممکن نیز یکی دیگر از پارامتر‌هایی است که می‌تواند باعث رونق کسب‌وکار شما شود.

مزایای استفاده از قفس در پرورش مرغ

مزایای استفاده از قفس در پرورش مرغ

بیشتر بخوانید: غذای مرغ تخمگذار چیست؟

مزایای استفاده از قفس برای افزایش سود پرورش مرغ

استفاده از قفس‌های صنعتی برای کسب‌وکار پرورش مرغ می‌تواند مزیت‌های زیر را برای شما به دنبال داشته و در نتیجه باعث افزایش سود حاصل از این کسب‌وکار برای شما شود:

  1. در درجه اول با استفاده از این قفس‌ها، شما بیشترین صرفه‌جویی در مصرف خوراک و ‌دان مرغ‌ها خواهید داشت.
  2. استفاده از قفس‌ها باعث ایجاد محیط‌های بهداشتی و سالم در فرایند پرورش مرغ  خواهد شد.
  3. با استفاده از قفس‌های صنعتی تعداد کارگران لازم برای رسیدگی به مرغ داری نیز کم شده و از این طریق در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.
  4. استفاده بهینه از فضای مرغداری برای به حداکثر رساندن تعداد مرغ‌ها نیز یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از قفس‌های صنعتی در پرورش مرغ است.

پرورش غاز گوشتی(شرایط محیطی،تغذیه،جایگاه و….)

برای ما از راه کارهای افزایش سود پرورش مرغ بنویسید

سود پرورش مرغ و عوامل و پارامترهای مختلفی بستگی دارد که برخی از این پارامترها به صورت ثابت وجود دارد اما برخی از این پارامترها نیز شرایطی است که کار کارآفرین در کسب‌وکار خود ایجاد می‌نماید. آشنایی با این پارامترها، کاربران می‌توانند بیشترین میزان سود را از کسب‌وکار خود در پرورش مرغ کسب کنند.

پرورش اردک را از کجا و با چه سرمایه ای شروع کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید